Rodzaje skarpet sportowych

W sporcie musimy dobrać odpowiednie: buty, skarpety czy koszulkę i spodenki. Źle dobrane np. skarpetki  będą przeszkadzały w osiągnięciu określonego celu. Kupując sportową odzież musimy zwrócić uwagę na to, z jakiego jest wykonana materiału, czy dobrze się w niej
czujemy oraz jakie jest jej przeznaczenie. Czasami bardzo mało znaczące detale mogą nam przeszkodzić w naszym komforcie i w sukcesach. Nasze stopy to ważne organy u człowieka i dlatego trzeba bardzo dbać o stopy i zapewnić im komfort. Skarpety dla koszykarzy muszą być dobrze dopasowane do stopy, miejsce przy podeszwie stopy jest w nich wykonane z materiału frotte. Dobrze wchłaniają  pot, zapobiegając przed nieprzyjemnymi zapachami. Skarpetki nie zsuwają się z nóg, bo mają długi ściągacz. Szwy są wykonane tak, by nie podrażnić skóry palców. Sportowcy muszą się czuć komfortowo, gdy grają. Materiał z jakich są wykonane składa się z bawełny oraz włókien syntetycznych. Podobnym produktem aczkolwiek trochę innym są skarpety do biegania. Najważniejsze jest, aby nasze stopy miały wygodę i komfort. Jest to nieodzowne podczas biegania. Skarpety do biegania/ do joggingu/ odprowadzają pot na zewnątrz, by skóra mogła swobodnie oddychać. Powinny posiadać w okolicach śródstopia tak uformowany materiał, aby skarpeta trzymała się stopy. Szwy przy palcach powinny być płaskie, aby nie drażniły skóry. Na długie biegi, tzn. maratony powinniśmy zakładać skarpety kompresyjne do kolan. Mają właściwości regeneracyjne, minimalizują ryzyko wszelkich urazów.


Kolejną ciekawostką są skarpety narciarskie, różnią się od innych budową. Podstawą jest ochrona przed urazami, otarciami, czy też przed podrażnieniami. W skład wchodzą: ochraniacz golenia, który amortyzuje wszelkie wstrząsy, ochraniacz podbicia amortyzuje wstrząsy zapobiega powstawaniu nieprzyjemnych pęcherzy, ochraniacz nasady palców- ogrzewa wiecznie zmarznięte palce, ochraniacz pięty- chroni przed bolesnymi pęcherzami, ochraniacz ścięgna Achillesa- chroni przed  nadwyrężeniem, ochraniacz łydki -odciąża naprężone mięśnie. Są to skarpety wykonane z bawełny.

Komentarze

Popularne posty z tego bloga

Skarpetki dla dzieci

Damskie skarpety na każdą okazję